Skip to main content

Motoarena Toruń
im. Mariana Rossego

  • Motoarena 1
  • Motoarena 2
  • Motoarena 3
  • Motoarena 5

ul. Pera Jonssona 7
87-100 Torun
tel. 56 641 02 00

Kierownik: Maciej Piechota
email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Informacje


W maju 2009 roku Toruń wzbogacił się o najnowocześniejszy na świecie stadion z torem żużlowym. MOTOARENA TORUŃ położona w granicach miasta na ul. Szosa Bydgoska 78, zaledwie 6 km od centrum i zabytkowej starówki, jest połączona z innymi dzielnicami sprawną siecią komunikacji autobusowej i bardzo wydajnej, tramwajowej. Dojazd w pobliże stadionu, a także na parkingi, jest możliwy zarówno od strony północnej jak i południowej co gwarantuje bezkolizyjne zapełnianie i opuszczanie obiektu, leżącego przy trasie przelotowej z kierunku 400-tysiecznej Bydgoszczy (ok. 45 km).

Parkingi strzeżone bezpośrednio wokół MOTOARENY mieszczą ok. 600 samochodów i 12 autobusów ( w tym 50 miejsc dla VIP). W najbliższej okolicy jest też parking niestrzeżony na ok. 1350 miejsc.

Do wejścia na Trybunę Główną prowadzi specjalny podjazd. Powierzchnia tworząca cały kompleks sportowy wynosi ponad 26 tysięcy m2, a centrum toru, pokryte nawierzchnią trawiastą z odwodnieniem, niemal 7 tysięcy m2. Kasy przed stadionem wyposażono łącznie w 16 stanowisk sprzedaży i podłączono do szerokopasmowej sieci internetowej. Wszystkie miejsca siedzące na widowni są numerowane, a wejścia na MOTOARENĘ zostały wyposażone w kołowroty (24) z elektronicznym sprawdzaniem biletów oraz cyfrowymi kamerami do rejestracji wizerunku osoby wchodzącej. System spełnia wymagania aktualnej ustawy o imprezach masowych. Widownia zaprojektowana na 15 tysięcy miejsc siedzących i w całości zadaszona, jest położona na dwóch poziomach, dostępnych z poziomu bramek wejściowych Stadionu. Dodatkowo wyznaczono też 3 tysiące miejsc stojących na poziomie wejściowym. Cały obiekt jest monitorowany.

Kluby


Klub Sportowy Apator Toruń
Stal Toruń
Toruński Klub Kolarski PACIFIC

Lokalizacja