W ramach projektu „Atrakcje na Wakacje” 21 sierpnia 2022 roku odbędzie się rekreacyjny rajd rowerowy „Szlakiem toruńskiego sportu”. Organizatorem wydarzenia jest Wydział Sportu i Rekreacji Urzędu Miasta Torunia i Stowarzyszenie GoSport!

Rajd przeznaczony dla mieszkańców i gości naszego miasta. Impreza ma rodziny charakter, jej głównym celem jest promocja rekreacji i aktywnego sposobu spędzania wolnego czasu. Rajd ma na celu także promocję miejsc, które są nam znane, ale nie zawsze zdajemy sobie sprawę z ich turystycznych i historycznych walorów.

Rajd prowadzony będzie przez przewodnika, który podczas przejazdu przekaże ciekawostki związane z okolicą, którą będzie przejeżdżała grupa. Przewodnikiem będzie wyjątkowa postać wśród toruńskich znawców miasta – Paweł Bukowski. Rajd zakończy turniej wiedzy z nagrodami dla najlepszych uczestników. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny nie obowiązują zapisy, wystarczy pojawić się 21 sierpnia na starcie rajdu przy Arenie Toruń, ul. Gen J. Bema 73/89 o godz. 11.00. Długość trasy to ok. 9 km, a czas trwania: ok. 2,5 godziny.

Trasa rajdu rowerowego „Szlakiem Toruńskiego Sportu” 21.08.2022

START godz: 11.00

- Arena Toruń ul. Bema

- Stadion Miejski

- Nagrobek Mariana Rose’go - ul. Wybickiego

Fort VI – siedziba Bractwa Kurkowego

Tatfort Golf Club