Pamiątkowe puchary i medale trafiły do najlepszych uczestników III Amatorskich Mistrzostw Torunia w jeździe na hulajnogach, rolkach, deskorolkach i rowerach. W niedzielę na pumptracku na Rubinkowie przy ul. Łyskowskiego zorganizowano wydarzenie pod nazwą „Toruń Freestyle Battle”.

Zawody miały amatorską formułę, adresowane były do wszystkich jeżdżących na toruńskim pumptrack’u. Zawodnicy rywalizowali w kilku kategoriach na hulajnogach, rowerach, rolkach i deskorolkach. Uczestnicy mogli zmierzyć się w jeździe na czas. Każdy zawodnik miał dwukrotną możliwość przejazdu toru. Do klasyfikacji końcowej liczył się czas szybszego przejazdu. Na zakończenie odbyła się tez bitwa freestylowe, którą zorganizowano w skateparku. Organizatorzy przygotowali kilka atrakcji towarzyszących m.in. szkolenia rolkowe i deskorolkowe z instruktorem (również dla dzieci), oprawę dj’ską, pokazy jazdy i ewolucji na torze, strefę animacji i konkursy z nagrodami.

Wydarzenie w ramach „Lata w Toruniu bez nudy” zorganizowali: Wydział Sportu i Rekreacji UM, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji i Stowarzyszenie GO SPORT!

 

Foto. Stowarzyszenie GoSport!