W ramach projektu „Lato w Toruniu bez nudy” 16 lipca 2022 roku odbył się rekreacyjny rajd rowerowy „Szlakiem toruńskiego sportu”. Organizatorem wydarzenia był Wydział Sportu i Rekreacji Urzędu Miasta Torunia i Stowarzyszenie GoSport!

Impreza miała rodziny charakter, jej głównym celem była promocja rekreacji i aktywnego sposobu spędzania wolnego czasu. Rajd miał na celu także promocję miejsc, które są nam znane, ale nie zawsze zdajemy sobie sprawę z ich turystycznych i historycznych walorów.

Rajd prowadzony był przez przewodnika, który podczas przejazdu przekazywał ciekawostki związane z okolicą, którą przejeżdżała grupa. Przewodnikiem był znawca miasta i przewodnik roku w Toruniu – Paweł Bukowski. Rajd zakończył turniej wiedzy z nagrodami dla najlepszych uczestników. Udział w wydarzeniu był bezpłatny. Uczestnicy pokonali ok. 10 km, zwiedzając na trasie Przystań Toruń przy ul. Popiełuszki 1, Halę Sportową Olimpijczyk przy ul. Słowackiego, stadion żużlowy Motoarena przy ul. Jonssona i hangary Aeroklubu Pomorskiego przy ul. 4 Pułku Lotniczego.