W ramach projektu „Lato w Toruniu bez nudy” 16 lipca 2022 roku odbędzie się rekreacyjny rajd rowerowy „Szlakiem toruńskiego sportu”. Organizatorem wydarzenia jest Wydział Sportu i Rekreacji Urzędu Miasta Torunia i Stowarzyszenie GoSport!

Rajd przeznaczony dla mieszkańców i gości naszego miasta. Impreza ma rodziny charakter, jej głównym celem jest promocja rekreacji i aktywnego sposobu spędzania wolnego czasu. Rajd ma na celu także promocję miejsc, które są nam znane, ale nie zawsze zdajemy sobie sprawę z ich turystycznych i historycznych walorów.

Rajd prowadzony będzie przez przewodnika, który podczas przejazdu przekaże ciekawostki związane z okolicą, którą będzie przejeżdżała grupa. Przewodnikiem będzie wyjątkowa postać wśród toruńskich znawców miasta – Paweł Bukowski. Rajd zakończy turniej wiedzy z nagrodami dla najlepszych uczestników. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny nie obowiązują zapisy, wystarczy pojawić się na starcie rajdu przy Przystani Toruń, ul. Popiełuszki 1 o godz. 13.00. Długość trasy to ok. 10 km, a czas trwania: ok. 2,5 godziny.

Trasa rajdu rowerowego „Szlakiem Toruńskiego Sportu” 16.07.2022

START godz: 13.00

- Przystań Toruń ul. Popiełuszki 1

- Hala Sportowa Olimpijczyk ul. Słowackiego

- Motoarena ul. Jonssona

- Aeroklub Pomorski ul. 4 Pułku Lotniczego