Największe rowerowe wydarzenie sezonu rekreacyjnego w Toruniu odbędzie się 5 czerwca 2022 roku. Do udziału w przejeździe rowerowym zapraszają Miasto Toruń, Stowarzyszenie GoSport! i Nadleśnictwo Toruń. Udział jest bezpłatny.

Będzie to także okazja do wzięcia udziału w rywalizacji o tytuł Rowerowej Stolicy Polski. Start wydarzenia zaplanowano w niedzielę 5 czerwca o godz. 15.00 z parkingu przed Centrum Handlowym Toruń Plaza. W asyście policji, straży miejskiej, obsługi medycznej i wolontariuszy rowerzyści pokonają dystans około 13 kilometrów. Finałem przejazdu będzie ognisko z kiełbaskami na terenie leśnictwa Olek. Na mecie będzie okazja, by spotkać się z leśnikami z Nadleśnictwa Toruń, którzy opowiedzą o swojej pracy. Przejazd „Toruń na Rowery” będzie też dobrą okazją, by kręcić kilometry dla Torunia w rywalizacji o Puchar Rowerowej Stolicy Polski. Wystarczy pobrać darmową aplikację „Rowerowa Stolica Polski” i wybrać miasto, dla którego chce się zbierać kilometry. Aplikacja działa na terenie całego świata, dlatego każdy uczestnik przebywający poza granicami kraju może przystąpić do rywalizacji na rzecz wybranego przez siebie miasta. Przyłącz się i zbieraj kilometry dla Torunia!

Link do aplikacji: https://www.aktywne.miasta.pl/p/62-pobierz

Na „Toruń na Rowery 2022” zapraszają Stowarzyszenie GOSPORT i Wydział Sportu i Rekreacji Urzędu Miasta. Wydarzenie dofinansowano ze środków Gminy Miasta Toruń.