Szanowni Państwo,       

21 maja 2022 roku zapraszamy na XI Toruńską Olimpiadę Osób Niepełnosprawnych organizowaną przez Stowarzyszenie Ognisko Sportu Niepełnosprawnych Alfa Sport Toruń i Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Toruniu we współpracy z lokalnymi fundacjami działającymi na rzecz osób niepełnosprawnych. 

Z racji tego, że jest to już jedenasta edycja olimpiady, chcemy podziękować tym spotkaniem za lata wspierania tej jak i wszystkich innych inicjatyw podejmowanych przez nasze Stowarzyszenie. 

Ostatnie wydarzenia, jakich wszyscy jesteśmy świadkami, uświadamiają nam jeszcze dobitniej niż zwykle o potrzebie solidarności naszego środowiska i konieczności wsparcia naszych przygranicznych sąsiadów. Tylko będąc razem w tych trudnych i zarazem dziwnych czasach jesteśmy w stanie przez to wszystko przejść. Dlatego zachowując przede wszystkim wszelkie względy sanitarne m.in. dezynfekcja, odstępy, ograniczona ilość uczestników i przeszkoleni wolontariusze jesteśmy w stanie to sportowo-rekreacyjno-artystyczne wydarzenie bezpiecznie wspólnie przeprowadzić.

Mamy nadzieję, że wspólnie dostarczymy sobie takiej dawki endorfin, która odgoni na dobre złe myśli i przywróci tak upragnioną i wytęsknioną przez wszystkich „normalność”. Z takim przesłaniem zaplanowaliśmy rywalizację sportową w następujących konkurencjach: pływanie, piłka nożna, konkurencje siłowe, lekkoatletyka, wioślarstwo halowe, tenis stołowy, boule i wiele innych z podziałem na wiek, płeć, stopień i rodzaj niepełnosprawności. Poza konkurencjami sportowymi na uczestników czeka integracyjne spotkanie z muzyką na Przystani Sportów Wodnych przy ulicy Popiełuszki 2A.

Aby wziąć udział wystarczy przesłać zgłoszenie na olimpiadę poprzez stronę MOSiR. 

Regulamin do pobrania z informacjami m.in. o wszystkich konkurencjach znajdziesz tutaj.

Szczegółowych informacji udziela: Seweryn Smorga tel. 606-612583 seweryn.smorga@mosir.torun.pl