Wydział Sportu i Rekreacji UM Torunia, Stowarzyszenie GoSport, Radio GRA i Nadleśnictwo Toruń zapraszają na "Wielką toruńską ślizgawkę świąteczną - Christmas on Ice'. Na Tortorze pojawi się Św. Mikołaj z elfami, będą prezenty, choinki i mnóstwo dobrej zabawy na lodzie.

To będzie przedświąteczny prezent dla wszystkich torunian. 17 grudnia od 16:00 do 19.00 na dzieci, młodzież oraz dorosłych miłośników łyżew czekać będzie mnóstwo animacji, sportowych atrakcji oraz nagród. Miasto Toruń zaprasza całe rodziny na TORTOR przy ul. Gen. J. Bema na wielkie świąteczne ślizganie. W trakcie trzygodzinnej zabawy uczestnicy wydarzenia będą mogli nie tylko poślizgać się na lodzie, ale także posłuchać największych świątecznych przebojów w jazzowych aranżacjach, zagrać w pokazowym meczu z toruńskimi hokeistami, wziąć udział w konkursie rzutów karnych, pograć w curling, obejrzeć pokazy jazdy figurowej, zatańczyć na łyżwach. Dla tych, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z łyżwami przeprowadzimy specjalne pokazowe lekcje. Pojawi się oczywiście także Mikołaj z workiem pełnym prezentów. Na łyżwach, na butach, na lodzie lub przed sceną będziemy tańczyli. Podczas całego wydarzenia czeka nas mnóstwo zabawy, konkursów i animacji. Rozdamy całą masę zaproszeń na toruńskie obiekty sportowe. Pamiętajcie, że wcale nie trzeba umieć jeździć na łyżwach, aby się z nami bawić. Na miejscu będzie możliwość wypożyczenia łyżew. Zaczynamy 17 grudnia od 16:00 do 19.00. Wstęp na wydarzenie będzie bezpłatny.

Harmonogram Wielkiej toruńskiej ślizgawki świątecznej – Christmas on Ice

Miejsce: Lodowisko TOR-TOR ul. G. J. Bema

Data: piątek 17 grudnia 2021 16.00-19.00

– powitanie św. Mikołaja z elfami – prezenty i wspólne zdjęcia

– drzewka bożonarodzeniowe dla torunian od Nadleśnictwa Toruń

– bożonarodzeniowa poczta św. Mikołaja

– pokaz ekstremalnej jazdy na łyżwach w wykonaniu hokeistów Energa Toruń

– konkurs hokejowych rzutów karnych z Sokołami Toruń

– konkursy z maskotkami toruńskich klubów sportowych

– konkurs taneczny – „Pary tańczą na lodzie”

– pokaz grupy synchronicznej Team Lesoleil

– pokazy umiejętności hokejowych

– występ solistów figurowych

– turniej curlingu z Toruńskim Clubem Curlingowym

– dyskoteka na lodzie z Elfem Emilem

– słodycze dla uczestników wydarzenia

Głównym organizatorem wydarzenia jest Wydział sportu i Rekreacji UM Torunia. Wydarzenie odbędzie się zgodnie z obowiązującymi obostrzeniami sanitarnymi.