MOSIR, Wydział Sportu i Rekreacji UM i Stowarzyszenie GoSport! zapraszają na Wielką toruńską ślizgawkę świąteczną - Christmas on Ice. Na Tortorze pojawi się Św. Mikołaj z elfami, będą prezenty, choinki i mnóstwo dobrej zabawy na lodzie.

To będzie przedświąteczny prezent dla wszystkich torunian. 17 grudnia od 16:00 do 19.00 na dzieci, młodzież oraz dorosłych miłośników łyżew czekać będzie mnóstwo animacji, sportowych atrakcji oraz nagród. Miasto Toruń zaprasza całe rodziny na TORTOR przy ul. Gen. J. Bema na wielkie świąteczne ślizganie.

W trakcie trzygodzinnej zabawy uczestnicy wydarzenia będą mogli nie tylko poślizgać się na lodzie, ale także posłuchać największych świątecznych przebojów w jazzowych aranżacjach, zagrać w pokazowym meczu z toruńskimi hokeistami, wziąć udział w konkursie rzutów karnych, pograć w curling, obejrzeć pokazy jazdy figurowej, zatańczyć na łyżwach. Dla tych, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z łyżwami przeprowadzimy specjalne pokazowe lekcje. Pojawi się oczywiście także Mikołaj z workiem pełnym prezentów. Na łyżwach, na butach, na lodzie lub przed sceną będziemy tańczyli. Podczas całego wydarzenia czeka nas mnóstwo zabawy, konkursów i animacji. Rozdamy całą masę zaproszeń na toruńskie obiekty sportowe. Pamiętajcie, że wcale nie trzeba umieć jeździć na łyżwach, aby się z nami bawić. Na miejscu będzie możliwość wypożyczenia łyżew. Zaczynamy 17 grudnia od 16:00 do 19.00. Wstęp na wydarzenie będzie bezpłatny.

Harmonogram Wielkiej toruńskiej ślizgawki świątecznej - Christmas on Ice.

Miejsce: Lodowisko TOR-TOR ul. G. J. Bema

Data: piątek 17 grudnia 2021 17.00-19.00

- powitanie św. Mikołaj z elfami – prezenty i wspólne zdjęcia

- drzewka bożonarodzeniowe dla torunian – Lasy Państwowe

- bożonarodzeniowa poczta św. Mikołaja

- pokaz jazdy ekstremalnej na łyżwach

- konkurs hokejowych rzutów karnych

- konkursy z maskotkami toruńskich klubów sportowych

- konkurs taneczny – „Pary tańczą na lodzie”

- pokaz grupy synchronicznej Team Lesoleil

- pokazy umiejętności hokejowych

- występ solistów figurowych

- turniej curlingu z Toruńskim Clubem Curlingowym

- pokazy zdalnie sterowanych modeli RC na lodzie  

- dyskoteka na lodzie

- słodycze dla uczestników wydarzenia

- gorącą czekolada i herbata dla najmłodszych