Szlakiem toruńskiego sportu

 

W ramach projektu „Lato w Toruniu bez nudy” zorganizowano rekreacyjny rajd rowerowy „Szlakiem toruńskiego sportu”. Wydarzenie odbyło się w niedzielę 16 sierpnia 2020r. Organizatorem było Stowarzyszenie GoSport! oraz Wydział Sportu i Rekreacji UM.


Rajd przeznaczony był dla mieszkańców i gości naszego miasta. Impreza miała rodziny charakter, głównym celem była promocja rekreacji i aktywnego sposobu spędzania wolnego czasu. To także promocja miejsc, które otaczają nas codziennie, a nie zawsze zdajemy sobie sprawę z ich turystycznych i historycznych walorów.
Liczba miejsc była ograniczona ze względu na zagrożenie pandemią Covid-19. Trasę poprowadzono z Przystani Toruń przez halę sportową przy ul. Bema, pozostałości ogródków jordanowskich przy św. Józefa, meta zlokalizowana była na Motoarenie. Na trasie rowerzystów czekały spotkania z legendami toruńskiego sportu m.in. olimpijczykiem Sławomirem Kruszkowskim, medalistą mistrzostw świata w wioślarstwie i Janem Ząbkiem - wieloletnim trenerem toruńskich żużlowców. Rajd prowadzony był przez przewodnika, który podczas przejazdu przekazywał ciekawostki związane z okolicą, którą przejeżdżała grupa. Rajd zakończył turniej wiedzy z nagrodami dla najlepszych uczestników.