29 lipca – 6 sierpnia 2017 r. w Toruniu odbędą się XVIII Światowe Letnie Igrzyska Polonijne.To największa impreza sportowa na świecie, adresowana do Polaków mieszkających za granicą. Igrzyska są dla nich okazją do rywalizacji sportowej i spotkania z rodakami z różnych stron świata, ale przede wszystkim do odwiedzenia rodzinnego kraju i poznania jego walorów turystycznych. Organizatorami wydarzenia są Stowarzyszenie „Wspólnota Polska” i Miasto Toruń. Impreza odbędzie się pod auspicjami Senatu RP oraz Ministerstwa Sportu i Turystyki RP. Ceremonia rozpoczęcia i zakończenia igrzysk będzie transmitowana przez TVP Polonia.

Rywalizacja sportowa odbywać się będzie w 25 dyscyplinach, jak m.in.: piłka nożna, futsal, siatkówka, siatkówka plażowa, koszykówka, piłka ręczna, pływanie, tenis ziemny, tenis stołowy, badminton, brydż, szachy, golf, MTB, bowling, strzelectwo, nordic walking, ringo, żeglarstwo, ergometry, lekkoatletyka – konkurencje techniczne, lekkoatletyka – konkurencje biegowe, bieg na 5 km, turniej rodzinny, turniej dziecięcy. 

Wciąż czekamy na zgłoszenia wolontariuszy chętnych do pracy przy Igrzyskach Polonijnych. Nabór do trwa do 20 lipca. - Nadal poszukujemy osób chętnych do współpracy przy niniejszym wydarzeniu. Oczekujemy na zgłoszenia indywidualne, a także zbiorowe ze szkół i uczelni, które mogą u nas zrealizować program praktyk. Wszystkie osoby, które chcą zostać wolontariuszami powinny być komunikatywne, odpowiedzialne i dyspozycyjne w terminie: 25 lipca – 8 sierpnia. Osoby, które nie mają ukończonego 18 roku życia będą potrzebowały zgody rodziców lub opiekunów prawnych – mówi Łukasz Szarszewski, kierownik Referatu Sportu Wydziału Sportu i Turystyki Urzędu Miasta Torunia. 
Wypełniony formularz zgłoszeniowy ze zdjęciem należy przesłać na adres poczty elektronicznej: wsit.umt@gmail.com. Szczegółowe informacje udzielane będą wyłącznie osobom wybranym do współpracy.       

  Formularz zgłoszeniowy dla wolontariusza tutaj  

Terminarz tutaj   

STRONA INTERNETOWA ZAWODÓW tutaj