Już 27 listopada o 11.00 zainaugurujemy 22. Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Tym razem pod hasłem Głodni Miłosierdzia. W wyjątkowym czasie, bo w przeddzień Nadzwyczajnego Roku Świętego Miłosierdzia na Tor-Tor zawita 3000 dzieci.

W poniedziałek, 16 listopada w Przysieku owocnie obradowały, opracowując strategię bezpieczeństwa, służby przygotowujące to wydarzenie. Będzie ono przepojone oczekiwaniem na Światowe Dni Młodzieży, podczas których w lipcu 2016 r. spotkamy się w Polsce z Ojcem Świętym. Na tor-torowej uroczystości nie zabraknie oczywiście rozmaitych atrakcji, takich jak pokazy łyżwiarskie, koncert Scholi Promyki Maryi, nauka tańców lednickich czy upominki - podczas tej edycji będą to opaski odblaskowe od Urzędu Marszałkowskiego Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

Najważniejszym elementem Inauguracji Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom jest zawsze zapalenie ogromnej wigilijnej świecy, która potem towarzyszy nam podczas Świąt Bożego Narodzenia. W tym roku będzie ona przypominać nie tylko o dzieciach potrzebujących pomocy w Polsce, ale również o ofiarach terroryzmu w Europie i na świecie.